Ел Ей Клипърс се наложи над Шарлът Хорнетс със 113:104

...

Хардън и Джордж вдъхновиха Лос Анджелис Клипърс за успех над Шарлът Хорнетс

Ел Ей Клипърс се наложи над Шарлът Хорнетс със 113:104 вкъщи в следващ дуел от Националната баскетболна асоциация (НБА).

Джеймс Хардън и Пол Джордж поведоха " ножиците " към триумфа в отсъствието на Къуай Ленард. " Брадата " бе най-резултатен за спечелилите с 29 точки, като добави 6 битки, 8 асистенции и 2 обири, а Джордж се регистрира с 25 пункта. С дабъл-дабъл завършиха Ивица Зубац и Ръсел Уестбрук, като центърът приключи с 18 точки и 14 битки, а Уестбрук с точки и 11 овладени топки. 10 точки от пейката добави Даниел Тайс.

За гостите Майлс Бриджес се регистрира с дабъл-дабъл - 21 точки и 11 битки. По 18 пункта прибавиха Тери Розиър и Пи Джей Уошингтън, с 13 точки и 10 овладени топки завърши Ник Ричардс, а Брайс Макгоуенс означи 10 точки.

Клипърс са четвърти на Запад с баланс 18-12, до момента в който Шарлът е на 13-и в Източната конференция с едвам седем триумфа в 28 срещи. За " стършелите " това бе осмо поредно проваляне в Лигата. В идващите си мачове Хорнетс гостуват на различен калифорнийски отбор - Ел Ей Лейкърс, в четвъртък, до момента в който Клипърс на Тайрон Лу посрещат намиращия се в поредност от четири поредни победи отбор на Мемфис Гризлис ден по-късно.