Екзекуторът на Тотнъм - Динамо (Загреб) загуби с 0:1 у

...

Виляреал взе аванс срещу Динамо Загреб

Екзекуторът на Тотнъм - Динамо (Загреб) загуби с 0:1 вкъщи от Виляреал в четвъртфинален дуел от Лига Европа.

Двата тима започнаха намерено дуела и си размениха по една рискова офанзива, само че Кевин Теофил-Катрин пропусна за домакините, а Алфонсо Педраса за гостите.

Хърватите вкараха гол в 27-ата минута, дело на Мислав Оршич, само че попадението беше анулирано след VAR. В края на полувремето технологията оказа помощ още един път на испанците, само че в наказателното поле на Динамо. Реферът видя игра с ръка и отсъди дузпа, която Жерар Морено трансформира в гол за 1:0.

Десет минути след подновяването на играта Динамо пропусна прекрасен късмет да изравни, само че Стефан Ристовски не се възползва.

До края на мача нямаше рискове и пред двамата вратари и Виляреал съумя да вземе скъпа победа като посетител, която дава доста очаквания за класиране на полуфиналите.
Източник: fakti.bg