Експерти транспортираха бедстващите птици до Врачанския язовир след сигнал от

...
Експерти транспортираха бедстващите птици до Врачанския язовир след сигнал от
Коментари Харесай

РИОСВ - Враца спаси три лебеда в село Добролево

Експерти транспортираха бедстващите птици до Врачанския язовир след сигнал от локален гражданин
Три млади екземпляра от предпазения тип глух лебед бяха избавени от специалисти на Регионалната ревизия по околната среда и водите (РИОСВ) - Враца в региона на село Добролево. Операцията се организира след сигнал, подаден през вчерашния ден от Симеон Христов, гражданин на обитаемото място.

Според информация от Министерството на околната среда и водите, експертите от инспекцията неотложно реагираха на постъпилия сигнал за бедстващите птици. При инспекцията на място беше открито, че водоемът и преминаващата през селото река са пресъхнали.

" Това е евентуалната причина възрастните екземпляри да отлетят, до момента в който младите птици с към момента недоразвито оперение не са могли да последват ятото ", обясниха от министерството.
Птиците са превозени на безвредно място
Експертите от Регионална инспекция за опазване на околната среда - Враца транспортираха избавените птици до Врачанския язовир, където местообитанието е уместно за тяхното оцеляване и естествено развиване.

Немият лебед е предпазен тип съгласно българското природозащитно законодателство. Младите екземпляри имат потребност от подобаващи водни местообитания за вярното си развиване, до момента в който развият изцяло оперението си и станат способни за дълги полети.
Източник: dunavmost.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР