Експерти от дирекции „Контрол по строителството“ на район „Средец“ и

...
Експерти от дирекции „Контрол по строителството“ на район „Средец“ и
Коментари Харесай

Глобяват собствениците на шахтата, в която пропадна жена

Експерти от дирекции „ Контрол по строителството “ на регион „ Средец “ и на Столична община направиха инспекция на място на случая на ул. „ Дякон Игнатий “ №2, при който жена пропадна във подземния вход към изби на постройката.

Така нареченият „ британски двор “ е отвор, който води към избеното помещение/ мазето и е благосъстоятелност на постройката. Сградата е частна, а обвързване на притежателите е да я поддържат в положително експлоатационно положение.

Постоянно настояща комисия за надзор на строителните обекти и постройките на регион „ Средец “ сформира констативен протокол за положението на капака към мазетата и ще бъде издадена заповед за неотложно подсилване. Собствениците ще бъдат глобени по тази причина, че не са поддържали оборудването си в положително техническо положение.

Екипи на Аварийната дирекция на Столична община обезопасиха мястото на случая, като е подложен нов похлупак на отвора към сутерена на постройката.
Източник: pik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР