Експертът обясни че дъждовете са естествена част от втората половина

...
Експертът обясни че дъждовете са естествена част от втората половина
Коментари Харесай

Георги Рачев: Лятото продължава с дъжд и по-ниски температури

Експертът изясни че дъждовете са естествена част от втората половина на август
Лятото продължава макар намалените температури и предстоящите превалявания, съобщи климатологът проф. Георги Рачев в предаването на bTV. " Лятото е свършило за тези, които си го показват до 41 градуса. Лятото си е във вихъра и дъждът е част от него ", изясни той.

Според специалиста България има крещяща потребност от дъжд, който ще пристигна в идващите дни, само че с петнист темперамент. В петък късно следобяд се чакат летни превалявания, съпроводени от ветрец и намаляване на температурите.

Най-горещ ще е петъчният ден за русенци, когато температурите ще доближават до 35 градуса. А най-ниски ще са уикенда и по-точно неделя, когато оптималната температура ще е 24 градуса.


Отлични условия по морето
" По планините времето ще е шарено. Но по морето няма какво да се разяснява - слънце, хубаво време, топла вода ", разяснява проф. Рачев. Според него тази година времето по Черноморието е доста положително и туристическият бизнес няма от какво да се оплаква.

Климатологът акцентира, че преваляванията са естествена част от втората половина на август и не значат завършек на лятото.
Източник: dunavmost.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР