Екозащитници излизат на протест пред сградата на Министерския съвет против

...
Екозащитници излизат на протест пред сградата на Министерския съвет против
Коментари Харесай

Екопротест срещу горенето на боклуци в ТЕЦ „Бобов дол”

Екозащитници излизат на митинг пред постройката на Министерския съвет срещу изгарянето на боклуци в Топлоелектрическа централа „ Бобов дол”.

Централата е посочена като един от огромните източници на замърсители на въздуха. Жителите на село Големо село и останалите обитаеми места в региона на Топлоелектрическа централа „ Бобов дол” са недоволни от работата му и въздействието върху въздуха, който дишат.

През юли тази година свързваната с предприемача Христо Ковачки централа изиска позволение за изгаряне на биомаса и боклуци дружно с въглищата. Според локалните поданици това се случва без да е изменена горивната апаратура или да са направени вложения в нови съвременни пречиствателни системи.

Предстои Изпълнителната организация по околна среда да разгласи своето решение в интерес на настояването или срещу него.
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР