Екатерина Аврамова (Ealing, Великобритания) и Лъчезар Шумков (Спринт), са победители

...

Катя Аврамова и Лъчезар Шумков са победители в плувния турнир Black Sea Cup 2022

Екатерина Аврамова (Ealing, Великобритания) и Лъчезар Шумков („ Спринт ”), са спечелили в 5-то издание на интернационален шампионат по плуване Black Sea Cup.

Състезанието, в което се конкурираха рекорден брой плувци – над 400, се организира в плувен комплекс „ Приморски ” във Варна. В конкуренцията наградите си оспорваха състезатели от 38 български клуба, както и плувци от Англия и Украйна.

Организатор на спортния конгрес е ПСК „ Черно море ”, с поддръжката на Община Варна. Наградният фонд, който си разпределиха спечелилите, бе в размер на 15 800 лева Главен арбитър на шампионата бе Вили Цеков. Призовата петица при представителките на нежния пол оформиха Катя Аврамова (Ealing, Великобритания), Бояна Кирчева (ПСК „ Черно море), Филида Бритън (Ealing, Великобритания), Калина Николаева („ Спринт ”) и Росина Тодорова (ПСК „ Черно море).

При мъжете огромният победител е Лъчезар Шумков („ Спринт ”), следван от Антъни Иванов (ПСК „ Черно море ”), Дениел Нанков (ПСК „ Черно море ”), Владислав Терзиев (ПСК „ Черно море ”) и Джон Бритън (Ealing, Великобритания).

И тази година Black Sea Cup се организира по всички правила на FINA, под управлението на интернационален сертифициран съдийски състав. Участниците се състезаваха в отворена система, а класирането бе направено по възрастови групи и пол. В трите спортни дни плувците на ПСК „ Черно море ” завоюваха общо 36 медала.
Източник: novinata.bg