Египетският посланик в Ливан Аля Муса заяви, че усилията на

...
Египетският посланик в Ливан Аля Муса заяви, че усилията на
Коментари Харесай

МЕНА: Египетският посланик в Бейрут продължава с усилията за деескалация в Ливан

Египетският дипломат в Ливан Аля Муса съобщи, че напъните на Египет са подкрепили деескалацията и намаляването на напрежението в Южен Ливан, като акцентира уговорката на Кайро да държи Бейрут осведомен за всички начинания, ориентирани към облекчение на обстановката в страната, съобщи египетската новинарска организация МЕНА.

На конференция през днешния ден след среща с ливанския министър-председател Науаф Салам, посланикът съобщи, че Египет продължава да работи за основаване на условия, които да оказват помощ за понижаване на ескалацията в Ливан. Той предизвести, че ще има последствия, в случай че бъдат прекъснати опитите за дипломатическо решение на обстановката от Египет или други страни.

Муса похвали стъпките, подхванати от ливанското държавно управление за реализиране на непоклатимост, като ги дефинира като позитивни и окуражаващи.

По отношение на мандата на Временните сили на Организация на обединените нации в Ливан (ЮНИФИЛ) той съобщи, че въпросът остава предмет на разискване, като акцентира, че вероятно евакуиране на силите от Южен Ливан би имало доста съществено значение.

Той акцентира нуждата да бъдат основани договорености, които да подсигуряват непоклатимост и сигурност при вероятно неявяване на ЮНИФИЛ, без значение дали посредством съдействие с ливанската войска или посредством други разновидности, които сега се разискват.

(Тази информация се популяризира по съглашение сред Българска телеграфна агенция и МЕНА)
Източник: bta.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР