Египетските власти предприеха планирани прекъсвания на електрозахранването, за да ограничат

...
Египетските власти предприеха планирани прекъсвания на електрозахранването, за да ограничат
Коментари Харесай

Режим на тока заради жегата в Египет

Египетските управляващи започнаха планувани спирания на електрозахранването, с цел да лимитират натоварването на газопреносната система, която доставя електроцентралите, по време на продължителната гореща вълна, заяви държавното управление, представено от в. " Ал Ахрам ". Очаква се периодическото прекъсване на тока да продължи доникъде на идната седмица, предава Българска телеграфна агенция.

Потреблението на електричество е достигнало рекордните равнища от 34 650 мегавата, разгласи по-рано министерството на електричеството и възобновимите енергийни източници. Все още има спомагателен потенциал от 9800 мегавата, като се поставят старания за стабилизиране на електроснабдяването, допълниха от ведомството.

Египетският електрически холдинг разгласи, че спиранията ще стартират в промеждутъка от 10 минути преди до 10 минути след кръговиден час. Компанията прикани жителите да заобикалят използването на асансьори в тези интервали и увери, че спиранията няма да не престават повече от един час.

От няколко дни оптималните температури в Египет са към и над 40 градуса по Целзий, като в южната част на страната доближават 45 градуса по Целзий.

Египет реализира самодостатъчност във връзка с потреблението на електрическа енергия през юни 2015 година, а сега генерира остатък от над 25 %. През август 2022 година държавното управление вкара стратегия за понижаване на потреблението на електрическа енергия. Целта е да спести природен газ, който да се насочва за експорт.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР