Египетски археолози откриха ранен коптски град в Айн ал Хараб

...
Египетски археолози откриха ранен коптски град в Айн ал Хараб
Коментари Харесай

Ново откритие в Египет показва прехода от езичество към християнство

Египетски археолози откриха ранен коптски град в Айн ал Хараб в оазиса Харга в Западната пустиня, разгласи Министерството на туризма и на паметниците на културата на Египет. Селището, в което има остатъци от жилищни квартали, църкви и гробища, хвърля светлина върху прекосяването от езичество към християнство. 

Археолозите са се натъкнали на глинени тухлени домове с измазани стени, фурни за готвене и закрепени към пода керамични съдове за предпазване на храна и зърно. Намерени са и глинени плочки с надписи, елементи от съдове, части стъкло, каменни артефакти, предава Българска телеграфна агенция. 

Една една от най-забележителните находки е стенна живопис на Исус, който лекува болен. Експертите означават, че сцените на излекуване са постоянно срещани във византийското изкуство, което допуска междукултурни въздействия, достигнали до един от най-отдалечените оазиси в Египет. 
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР