Египет едва стигна до 2:2 срещу Мозамбик в първия си

...

Салах вкара дузпа и спаси Египет от срамна загуба на КАН

Египет едвам стигна до 2:2 против Мозамбик в първия си мач на Купата на африканските народи.

„ Фараоните “ откриха резултата още във втората минута, когато Мостафа Мохамед вкара, откакто бе най-съобразителен в наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл.

Осем минути по-късно Мохамед можеше да означи втори гол за един от любимците на шампионата, само че вратарят на Мозамбик се намеси.

В 18-ата минута Вити бе покрай отбелязване на изравнително попадение, само че топката мина на сантиметри от левия дирек.

Седем минути по-късно Трезеге трябваше да означи втори гол. Изстрелът на офанзивния футболист обаче нацели дясната странична греда на символичния посетител.

В 55-ата минута Мозамбик стигна до изравнителен гол. Домингош Макандза центрира към Вити, който прати кълбото в мрежата.

Само три минути по-късно Мозамбик направи цялостен поврат. Гима откри Клесио Бауке в наказателното поле, а той преодоля Мохамед Ел Шенави.

В 77-ата минута Египет можеше да изравни, само че ударът на Хамди Фати срещна левия непряк дирек.

В петата минута на добавеното време на дуела “фараоните ” получиха правото да изпълнят дузпа след намесата на ВАР поради нарушаване против Мохамед. Звездата Мохамед Салах застана зад топката и избави отбора си от срамна загуба.

За Египет следва мач с Гана, до момента в който Мозамбик ще се изправи против Кабо Верде.