Египет е седмият четвъртфиналист на Купата на африканските нации. Голямата звезда

...
Египет е седмият четвъртфиналист на Купата на африканските нации.
Голямата звезда

След рулетката на дузпите: Салах прати Египет на четвъртфинал

Египет е седмият четвъртфиналист на Купата на африканските народи.

Голямата звезда на " фараоните " Мохамед Салах остана спокоен при решаващата дузпа за победа с 5:4 над Кот д`Ивоар, след 120 минути без голове сред двамата огромни любимци за купата на шампионата в Камерун.

В мача на националните тимове с доста звезди, които играят в европейски клубове, и двата национални тима се бориха с възможностите пред вратата, тъй че след 90 минути и в двете продължения спечелилият трябваше да взема решение наказателната серия.
 Салах: Искам Купата на Африка, това ще е най-скъпият трофей в кариерата ми

Египет държи върха за седем трофея от Купата на африканските народи

Грешник на мача беше бранителят на Манчестър Юнайтед Ерик Байи, който пропусна дузпата си, след което всички бяха точни, в това число и Салах в последния опит. На 1/4-финалите " фараоните " ще играят против Мароко, които през вчерашния ден отстраниха Малави с тежка победа с 2:1.

Тази вечер мачът сред Мали и Екваториална Гвинея остава на осминафиналите - спечелилият от този мач отива при различен любимец в конкуренцията - Сенегал.