Едва на 47-годишна възраст е починал Светлозар Патарински - директор

...
Едва на 47-годишна възраст е починал Светлозар Патарински - директор
Коментари Харесай

Внезапно почина директорът на БАБХ Светлозар Патарински

Едва на 47-годишна възраст е умрял Светлозар Патарински - шеф на Българската организация за сигурност на храните.

Новината беше обявена от пресцентъра на Министерството на земеделието и храните.

" Д-р Патарински бе предан на задачата за развиване и подсилване на системата за надзор на храните в България. Той беше човек на дълга и професионализма – почитан от сътрудниците си и обичан от всички, с които работеше. Неговата отдаденост и човещина ще останат образец за всички, които имаха привилегията да го познават ", се споделя в позицията на министерството на Георги Тахов.

Причината за гибелта на Патарински не се оповестява.

Той оглави БАБХ през юни 2023 година, като преди този момент е бил шеф на Областната дирекция по сигурност на храните - София-област.

Завършил е ветеринарна медицина в Лесотехническия университет в София.

Работил е в няколко частни компании като управител по качеството на храните, в това число в " Соларис-АС ", „ Браво “, „ Тандем “, „ Еврофриго остарял “ и „ Вивекта БГ “.
Източник: boulevardbulgaria.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР