Атанас Илков усеща, че столът на вътрешен министър няма да е комфортен
Едва ли столът на министъра на вътрешните работи ще е изключително удобен. Това съобщи новия началник на силовото ведомство Атанас Илков.
„ Това е първият ми работен ден, в който влизам в този кабинет. Доколко е удобен столът на министъра на вътрешните работи – това ще го кажа след известно време. Аз нямам настройка да е удобно. Настроен съм за доста работа, за доста динамични дни “, уточни той.
Илков даде заричане, че няма да смени метода си на работа. Неговите дейности ще бъдат свързани с това, „ хората да бъдат ориентирани в вярната посока с ясни и безапелационни задания “.
„ Аз се одобрявам като министъра на Министерство на вътрешните работи “, добави новият длъжностен министър.
Той отхвърли да е имал предложение преди този момент, което му е направил премиерът Димитър Главчев. Така Атанас Илков опроверга мненията, че Делян Пеевски и Бойко Борисов избират шефовете в Министерство на вътрешните работи.
Служебният министър добави, че не се тормози от това, че ще бъде употребяват и изхвърлен от политиците.
„ Ще не отстъпвам главните си правила, тъй че отстоявайки тези правила не би следвало да има подобен миг. Най-вероятно ще бъда подложен на критика от избрани публични организации или политически субекти. Тези, които са нарушили закона, постоянно са недоволни от това, че някой е открил тези техни престъпления “, разяснява още Атанас Илков.
Във връзка с провеждането на почтен избор, той съобщи, че „ това е развой, изпълняван и при предходните избори.
„ Така че всеки един сигнал, всяка една информация, която постъпва в структурите на Министерство на вътрешните работи, ще бъде проверявана доста деликатно и навреме докладвана в прокуратурата “, безапелационен е шефът на Министерство на вътрешните работи.
По думите му има обитаеми места, има обществени групи, които са били във фокуса на ведомството и на предходни избори.
„ Те ще ни бъдат във фокуса и на тези избори. Става дума за хора, които са по-лесно манипулируеми и по-лесно се поддават на предложенията за купения избор “, акцентира Атанас Илков.
Предстои да се организира национална профилирана полицейска интервенция във всички обитаеми места – там където има ромски махали, там където и преди е имало данни за пазаруване на гласове.
SafeNews напомня, че досегашният шеф на Главна дирекция „ Национална полиция “ (ГДНП) Атанас Илков беше определен за нов длъжностен министър на вътрешните работи. Той заменя на поста Калин Стоянов. Това стана ясно, откакто служебният министър председател Димитър Главчев показа състава за служебно правителство на президента Румен Радев.
Източник: bTV
Още вести четете в: България, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News




