Едва ли има човек, който да не обича море. Или

...
Едва ли има човек, който да не обича море. Или
Коментари Харесай

Там със сигурност ще бъдеш убит: Топ 10 на най-опасните плажове в света

Едва ли има човек, който да не обича море. Или най-малко да не се любува да божествен гледки от брега. Направо дъхът ти стопира.

Има и такива места, на които безусловно ще спре. Завинаги.

Представяме ви топ 10 на най-опасните плажове в света. Само четете и не в никакъв случай не тръгвайте към някой от тях.

Килауеа – Хавай

Хавай е прочут със свите невероятни плажове, големи талази и съвършено време за плаж през цялата година. Но екзотичната приказка не е напълно безвредна.

На Хавай има и голям брой вулкани, като най-активен измежду тях е връх Килауеа. Пясъкът на плажа Килауеа е черен от вулканична пепел и макар че може да е необикновено място за посещаване, има огромна заплаха от изригване на вулкана.

Плая Сиполите  - Мексико

Мексико е дом на плажа Канкун, определен за най-красивият в целия свят. Но още веднъж в Мексико се намира и един от най-смъртоносните плажове – Плая Сиполите.

Предполага се, че на античния език на ацтеките името значи „ плаж на мъртвите “, което си е задоволително злокобно и би трябвало да охлади ентусиазма на искащите да го посетят. Но макар страшните асоциации, към момента има значителен брой задгранични туристи, които летуват там всяка година.

Остров Фрейзър – Австралия

Плажът Фрейзър Айлънд е истиснки парадайс, който за голямо страдание е неразрешен за посещаване, защото водите към него са населявани от мощно отровни медузи и акули.  И с цел да бъде ужасът цялостен, плажът е дом на някои от най-смъртоносните паяци в света, както и на голям брой големи крокодили.

Гансбаай – Южна Африка

Във водите към Гансбаай има толкоз доста бели акули, че плажът се е трансформирал в туристическа атракция за търсачите на завършения.

Можете да нахраните хищните зверове и в случай че сте задоволително смели, даже можете да плувате с тях. Разбира се, за ваша сигурност, това може да се случи единствено в случай че сте в специфична бронирана клетка, тъй като в противоположен случай за броени секунди ще се превърнете в храна за акулите.

Волуша Каунти – Флорида

Флорида е на челните места в света с максимален брой набези от акули през последните 10 години. Край крайбрежията на окръг Волуша са регистрирани повече произшествия с акули, в сравнение с в целия район на Южна Африка, прочут като най-гъсто популации хабитат на рисковите хищници.

Чоупати Бийч – Индия

Чоупати Бийч в Мумбай е най-известният плаж в цяла Индия, само че също по този начин е и един от най-замърсените в света. Водата е толкоз мръсна, че влизането в нея може да аргументи заразяване с редица рискови заболявания, в това число и гибел.

През 2011 г наоколо до плажа са изхвърлени близо 60 000 тона въглища, което окончателно замърсява морската вода. От тогава до през днешния ден всичкият отпадък, създаден в многомилионния Мумбай, се изхвърля на плажа, което безусловно е трансформирало крайбрежието в рисково бунище.

Бикини – Американски Маршалови острови

Бикини е необитаема верига коралови  острови, заобиколена от осеяни с акули води. Но това, което прави мястото супер рисково, е, че равнищата на радиация там са до 1000   пъти по-високи от тези в Чернобил и Фукушима! Между 1946 и 1958 година по време на Студената война регионът е бил опитно поле за тестване на нуклеарния боеприпас на Съединени американски щати.

Американското държавно управление прави 67 нуклеарни тествания в южната част на Тихия океан, като на островите Бикини са хвърлени към 20 нуклеарни бомби.

В наши дни, близо 70 години след военните опити,  са засечени следи от рисковата радиация в радиус от 160 км към Бикини. Парадоксът е, че държавното управление на Съединени американски щати афишира територията за безвредна.

Щитовая бухта - Русия

Плажът Щитовая бухта наоколо до Владивосток е прочут като едно от най-хубавите места за каране на сърф.

За страдание обаче има и доста военни уреди, основани там, което доста усложнява живота на сърфистите. Освен, че би трябвало да аплайват за особено позволение за достъп до плажа,  в една от военните бази се обитават и остарели нуклеарни подводници, които изпускат радиация.

Остров Хърд - Антарктида

Докато множеството хора избират да вървят на топли плажове с доста слънце, има и  сърфисти, които обичат да посещават ледения остров Хърд. И въпреки че на Антарктида морето е сковано от мраз, екстремистите с възторг се хвърлят в гонене на големите талази, макар че това развлечение постоянно им предизвиква хипотермия.

Остров Северен Сентинел – Андамански острови, Бенгалски залив

Местните поданици на този остров въобще не обичат контакта с външния свят. Сентинелците са антично племе, което живее в съвсем цялостна изолираност от 60 хиляди години. Това са може би единствените хора на планетата, останали незасегнати от актуалната цивилизация. 

Всеки опит за достъп до острова от страна за външен човек  е завършвал с гневни набези от локалните. След земетресението в Индийския океан през 2004 година към Северен Сентинел са изпратени избавителни хеликоптери.

Докато чиновниците на индийската брегова защита летят над острова, забелязали група островитяни, които стрелят по тях с огнени стрели, с цел да ги прогонят.

Няколко години по-късно двама риболовци са убити от локалните, откакто лодката им инцидентно се доближила до острова. През 2018 г млад американски мисионер на име Джон Чау намира гибелта си в опит да поддържа връзка със сентинелците.

От 1996 година след голям брой смъртни случаи на външни хора, е неразрешено на риболовци, туристи, откриватели и всевъзможни други цивилни да се приближават до острова, а през 2021 година Индия публично не разрешава със закон опитите за достъп до Северен Сентинел, без значение какви са желанията на посетителите.

Източник: blitz.bg

 

Източник: razkritia.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР