Education City Stadium, Катар – Това беше случай толкова близо,

...

Зашеметяващото завръщане на Южна Корея разбива сърцата на Саудитска Арабия

Education City Stadium, Катар – Това беше случай толкоз близо, само че толкоз надалеч за хилядите почитатели на Саудитска Арабия, чийто тим падна при дузпата дузпи в техния осминафинален мач против Южна Корея и отпаднаха от AFC Asian Cup 2023.

Южна Корея записа четвъртфинална дата с Австралия, защото упоритата им игра ги видя като победа с 4-2 след дузпи, откакто мачът приключи 1-1 след продължения на стадион Education City във вторник вечер.

Саудитска Арабия доминираше в мача през по-голямата част от постоянното време и се радваше на преднина от 1-0 до последните моменти на добавеното време, само че в последна сметка не съумя да устои на безмилостните южнокорейски офанзиви против вратата си.

Чо Гуе-Сунг вкара изравнителния гол в деветата минута на добавеното време за наслада на няколкостотин южнокорейски почитатели измежду 42 000 фенове. По-късно той вкара третата дузпа на тима си, с цел да ги остави на един удар от популярна победа за завръщане.