Едноименният тим на град поднесе една от изненадите в 16-ия

...

Левски повали Спартак в Плевен

Едноименният отбор на град сервира една от изненадите в 16-ия кръг на Северозападната Трета лига, побеждавайки с 2:1 Спартак в Плевен. Получи се нервна борба за сметка на чисто футболните достолепия.
Иначе срещата стартира завладяващо. Още в 4-ата минута някогашният спартаковец Траян Димитгров стреля неспасяемо от 22-23 метра в мрежата на родния си клуб. Скоро обаче Митко Русанов възвърне равенството. В 20-ата минута съотборника му Валентино Макавеев напусна с травма.

Малко по-късно Андриян Димитров тресна гредата на левскарската врата. След почивката домакините натиснаха, само че мъчно доближиха до добра голова опция. Най-чистата беше пред Айвън Ангелов, само че той не уцели вратата. В 85-ата минута влезлият като запаса Ганчев донесе успеха за гостите с шут от границата на наказателното поле.

Накрая съотборникът му Кристиан Валентинов Иванов получи червен картон. Моментално Ивайло Раденцов извърши фаул за Спартак, само че топката се отби в гредата.
Северозападна Трета лига 16 кръг, неделя 22 ноември  Спартак (Плевен) 1:2краен резулат  Левски 2007 (Левски)