Една случайна реплика в телевизионния ефир доведе до среща между

...
Една случайна реплика в телевизионния ефир доведе до среща между
Коментари Харесай

Русенец подари на съгражданин колекция от над 1000 химикалки след случайно чута реплика

Една инцидентна имитация в телевизионния ефир докара до среща сред двама непознати русенци. След като в предаването „ Последният печели “ Георги Игнатов споделя, че колекционира писалки, негов съгражданин му се обажда, с цел да му подари своята сбирка от близо хиляда писалки, събирани в продължение на десетилетия. За прочувствената среща споделя Българска национална телевизия.

Георги Рашков събира рекламни писалки повече от 30 години. След пенсионирането си обаче се замисля каква ще е ориста на сбирката му. Отговорът идва ненадейно – от телевизионния екран.

" Когато гледах предаването " Последния печели ", видях Георги, при неговото показване разбрах, че той е от Русе и започнах да го диря, намерих го. С наслада предоставих моята сбирка на него, да се причисли и да стане нещо още по-добро. "

За Георги Игнатов позвъняването е изцяло ненадейно:

" Много се веселя, че той съумя да се свърже с мен и да съобщи неговата сбирка в сигурни ръце. За мен химикалката е доста значимо оръдие на труда - на писатели, на публицисти, на изобретатели, математици. "

Някои от химикалките са донесени от разнообразни страни, други пазят персонални мемоари.

Георги Рашков, колекционер: " Този е относително остарял от времето на социализма, с таблица за умножение, тук като се върти тръбичката и може да се умножават цифри. Ето този образец е с вентилаторче. Той ми е подарък от една позната, мисля, че от Англия. "





По този метод една сбирка, събирана десетилетия, намира своя нов дом. А една инцидентно споделена имитация в ефирен ефир се трансформира в начало на ново другарство.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР