Една от основните фигури в националния оперативен щаб за борба

...
Една от основните фигури в националния оперативен щаб за борба
Коментари Харесай

Проф. Тодор Кантарджиев: Бях запален фен на Левски, така и не видях ковчега на Гунди

Една от главните фигури в националния действен щаб за битка с ковид - проф. Тодор Кантарджиев, призна, че на млади години е бил разпален почитател на Левски. Пред кореспондент на " Марица " професорът се върна и към погребението на най-голямата " синя " легенда Георги Аспарухов.

" Дали съм бил разпален левскар? Луди бяхме! Мач не се пропускаше - на Левски, на националния тим. Сектор " Б "! Там бяхме! Между другото, нали приказваме за спорт, бях в тима на Медицинска академия по джудо. На мачове ходехме още от гимназията. Четирима левскари и 11 от ЦСКА. Шумно болшинство! Съотношението е учудващо за центъра на София през тези години? 33-та гимназия беше по този начин. ЦСКА беше доста мощен тим в тези години. Постоянен първенец, децата се палеха по тях.

Погребението на Гунди ли? В 6 часа бяхме в клуба на Левски на сегашната улица " Дякон Игнатий ", зад Телефонната палата. Там изчакахме москвича със знамето на варненския клуб на Левски. Вързахме му черна лента. Продължихме до родната къща на Гунди. От там отидохме на " Герена ". Такава навалица стартира! Чупеха се витрините. Стана в действителност трагично! Добре, че се пусна слух, че ковчегът на Аспарухов е на друго място. Тръгна се към Централните гробища, където гледката беше опустошителна. Хората бяха разрушили всичко. Сигурно над 100 000 души обикаляхме София. По клюки ходихме, по този начин и не видях ковчега с Гунди. По знамение нямаше жертви на " Герена ". Или може да е имало, само че тогава не се даваше публичност ", показа проф. Кантарджиев.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР