Данчо Караджов зачеркна БГ Радио заради тежка обида
Една от най-големите митове на българския рок – Йордан Караджов, призна, че е надълбоко отчаян от отношението на БГ Радио към група „ Сигнал “.
Причината е неналичието на покана за грандиозния концерт по случай 25-годишнината на медията – грандиозно събитие, което събра десетки известни реализатори и хиляди почитатели.
Фронтменът на „ Сигнал “ разкри, че реакцията му е била последна, написа " България през днешния ден ".
„ Изтрих телефонните номера на управлението на БГ Радио “, призна Данчо Караджов.
Още по-болезнен за него се оказал фактът, че нито той, нито останалите музиканти от групата са били поканени даже като посетители на празника.
Именно „ Сигнал “ е измежду обединенията, които още преди четвърт век застават зад концепцията за основаването на БГ Радио и обществено поддържат старта на радиото за българска музика. През годините песните на групата непроменяемо са измежду най-излъчваните и най-обичаните от слушателите. Затова отсъствието им от юбилейното събитие е признато като съществено неуважение.
Разочарованието е още по-голямо на фона на впечатляващата история на „ Сигнал “. Вече близо 50 години групата не е прекъсвала своята активност, не се е разпадала и продължава интензивно да концертира пред генерации почитатели в цялата страна.
Мнозина музикални фенове дефинират „ Сигнал “ като една от най-успешните и обичани рок групи в историята на българската музика – с десетки шлагери и трайно наличие на сцената.
Според близки до музикантите случилото се не е възприето единствено като персонална засегнатост към Данчо Караджов, а като неуважение към цяла ера от българската рок музика.




