Една от най-добрите ни футболистки Евдокия Попадинова продължава да блести

...

Евдокия Попадинова блести в Италия с гол срещу Рома

Една от най-хубавите ни футболистки Евдокия Попадинова продължава да свети на интернационалната сцена. Тя осъществя своя първи гол за Наполи през новата 2021-а година.

Попадението пристигна при загубата от Рома с 2:3 в мач от 11-ия кръг на Серия „ А “ при дамите. Нападателката от Хаджидимово се разписа още в 14-ата минута с глава и по този метод добави втори гол на своята сметка. Евдокия се разписа и в предходния дуел на Наполи против Верона.

Въпреки това Рома съумя да стигне до цялостен поврат още на почивката с голове на Анамария Сертурини и Андреса Алвеш от дузпа.

През втората част тимът на гостите също получи право да извърши 11-метров углавен удар, осъществен от Сара Хюшет. В 64-тата минута обаче Елиса Бартоли донесе триумфа на Рома.

Във краткотрайното класиране българката и нейният Наполи са на последното 12-о място с актив от 1 точка, до момента в който Рома е на 6-ата позиция с 16.