Една от големите зимни цели на Спартак Варна е да

...
Една от големите зимни цели на Спартак Варна е да
Коментари Харесай

„Соколите“ имат голяма зимна цел

Една от огромните зимни цели на Спартак Варна е да успее да убеди Ахмед Ахмедов да подпише нов контракт.

Настоящият договор на централния нападател изтича през юни 2025 година и от януари той може да договаря с други клубове и да подписва вероятно съглашение, което да влезе в действие, когато стане свободен сътрудник.

Именно поради това, в случай че Спартак не продаде Ахмедов зимния трансферен прозорец, ще опита да направи всичко допустимо да не го изпусне без пари през идващия летен подобен.

Ахмед бе притеглен при „ соколите “ през юни 2022 година, когато бяха изпаднали във втория ешелон.

Лично тогавшният състезателен шеф Енгибаров отиде в родното село на играча Планинци, с цел да водят договаряния, а контракта бе подписан в центъра на Дъскотна.

Впоследствие Ахмедов се трансформира в трансферна находка за варненския отбор, откакто с неговия екип стана голмайстор на Втора лига, а в този момент е най-хубавия стрелец в елита и стигна до национания тим.

В неговия договор има откупна уговорка, която се покачва с 50 000 евро през всеки трансферен прозорец и сега тя би трябвало да е 250 000 евро.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР