Единствено смесената двойка Мария Мицова и Алекс Влаар достигна до

...

Загуби за българите на турнира по бадминтон в Португалия

Единствено смесената двойка Мария Мицова и Алекс Влаар доближи до четвъртфиналите на интернационалния шампионат по бадминтон в португалския град Калдас да Райна с награден фонд 10 хиляди $. Те ще играят по-късно през днешния ден против германците Ян Колин Фьолкер и Ева Янсен.

Останалите български състезатели изгубиха мачовете си от втория кръг на шампионата късно нощес. Димитър Янакиев, който реализира четири следващи победи на сингъл в квалификациите и главната скица, отстъпи в оспорван мач пред осмия подложен Чжъ Со Теск (Малайзия) със 17:21, 21:15, 13:21 за 47 минути. Даниел Николов загуби от Арам Махмуд (Холандия) с 18:21, 21:23 за 44 минути.

При дамите Мария Делчева позволи проваляне във втория кръг от осмата сложена Клара Асурменди (Испания) с 12:21, 13:21 за 20 минути, а номер 4 Мария Мицова загуби на старта от квалификантката Ен-Тзу Хюн (Тайван) с 21:12, 17:21, 15:21 за 49 минути.

На двойки мъже Димитър Янакиев/Алекс Влаар и Иван Русев/Даниел Николов записаха по една победа и едно проваляне, а номер 4 Пейо Бойчинов и Иван Панев изгубиха във втория кръг от Ко-Чи Чан и Фан-Джъ Ли (Тайван) с 11:21, 11:21 за 17 минути.