Единсон Кавани донесе точката на Пари Сен Жермен в домакинския

...

Кавани спаси ПСЖ срещу Гинган и изпревари Ибрахимович

Единсон Кавани донесе точката на Пари Сен Жермен в домакинския мач против Гинган от програмата на 35-ия кръг на френската Лига 1. Парижани губеха с 0:2 до 75-ата минута, когато уругваецът взе нещата в свои ръце и първо с гол от дузпа четвърт час преди края и седем по-късно възвърне равенството.

Преди това гостите изненадващо водеха след попадения на Людовик Блас (45) и Джими Бриан (68). Пари Сен Жермен към този момент си обезпечи купата във Франция, а в този момент събра 91 точки. Гинган върви 11-и с 46.

Парижани бяха наузнаваеми пред лична аудитория, като през първото полувреме насочиха единствено четири удара към вратата против 18 (!) за гостите. На няколко пъти с решителни намеси Тиаго Силва избави отбора си от попадение. Малко преди почивката младият Блас съумя да открие.

След почивката парижани заиграха малко-добре, само че получиха втори гол. Килиан Мбапе продължи да няма късмет пред гола, а негово попадение в 55-ата минута беше анулирано поради съмнителна засада. В последна сметка съдията се компенсира като даде дузпа за парижани за нарушаване отвън наказателното поле, която беше осъществена от Кавани.

В 82-ата минута уругваецът вкара и второто си попадение, с което стана еднолично изпълнител номер 1 в Лига 1, като изпревари тъкмо с два гола някогашния нападател на ПСЖ Златан Ибрахимович.
115 - Edinson Cavani is now Paris top goalscorer in the top-flight with 115 goals, overtaking Zlatan Ibrahimovic best tally (113). Matador. pic.twitter.com/R9TmHMCm1b
— OptaJean (@OptaJean) April 29, 2018 Лига 1 35 кръг, неделя 29 април  Пари Сен Жермен 2:2краен резулат  Гинган