Единадесет китайски военни кораба са плавали в Източен Индийски океан

...
Единадесет китайски военни кораба са плавали в Източен Индийски океан
Коментари Харесай

Китай праща военни кораби заради напрежение в Малдивите

Единадесет китайски военни кораба са плавали в Източен Индийски океан този месец в подтекста на конституционна рецесия в дребната тропическа островна верига Малдивите, която е в изключително състояние, оповестява " Ройтерс ".

Флотилия от разрушители, минимум една фрегата и три поддържащи танкера са навлязли в района, оповестява " Сина ". " Ако погледнете военните кораби и друго съоръжение, разликата сред индийската и китайската флота не е огромна ", разяснява китайската медия, представена от " Ройтерс ".

Не се показва по кое време е ситуирана флотата или за какъв брой време.

Индия, която има отдавнашни политически и военни връзки с островите, се стреми да отблъсне разширяващото се наличие на Китай в преобладаващо мюсюлманската страна, с население към 400 000 души.

Опозиционни водачи в Малдивите приканват Индия да се намеси в рецесията. Министерството на защитата на Китай не разяснява информацията.

Китай по-рано този месец посъветва китайските жители да заобикалят визити в Малдивите, до момента в който политическото напрежение не бъде решено.

Китай търпи рецензии от Запада поради военно наличие в прилежащото южнокитайско море, където построява и уголемява острови и рифове. Китай претендира за по-голямата част от морето, където Бруней, Малайзия, Филипините, Тайван и Виетнам също имат искания /news.bg
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР