Един златен и три сребърни медала спечелиха състезателите на СК

...

4 медала и отборна титла за СК Бойни спортове-Монтана /снимки/

Един златен и три сребърни медала завоюваха състезателите на Семеен кодекс "Бойни спортове-Монтана " от извършеното в столичната зала „ София “ в Борисовата градина републиканско състезание по ММА.
Титлата за своя клуб донесе дебютантът при мъжете Николай Атанасов в кат. до 61 кг. По пътя си към оценката 18-годишният първокурсник от УНСС победи европейският първенец от Букурещ‘2018 Октай Ариф (Варна). Освен това Атанасов бе разгласен и за „ най-техничен играч “ на шампионата.
Вицешампиони в своите категории станаха Денислав Гинов (65) и завърналият се на кръга след травма Леонид Тодоров (70). Третият сребърен орден извоюва Искрен Цветков в кат. до 62 кг при кадетите. Отборни при мъжете Семеен кодекс "Бойни спортове-Монтана " зае първото място.
„ Радвам се за момчетата, участваха в доста сложни борби и се показаха на равнище. Николай Атанасов и Денислав Гинов бяха извикани в националния тим и ще показват България на идното международно състезание по ММА, което ще състои в Бахрейн през ноември “, съобщи треньорът на монтански клуб Николай Цоков-Колето.
Източник: bulnews.bg