Един загубен гейм не позволи на Полша да оглави волейболната

...

Един загубен гейм не позволи на Полша да оглави Лигата на нациите при мъжете

Един изгубен гейм не разреши на Полша да оглави волейболната Лига на нациите при мъжете след края на постоянния сезон.

В Гданск „ тайфа полска “ се наложи над Словения с 3:1 гейма (25:14, 25:23, 23:25, 25:17), само че остана на второто място в класирането след тима на Италия, като двата отбора са с еднакъв актив от 31 точки след 10 победи и две загуби.

Поляците започнаха с порив последния си мач от тази фаза на шампионата. У дома те поведоха на 14 точки в първия гейм и на 23 пункта във втория.

Европейските вицешампиони от Словения съумяха да понижат изоставането си в третата част, като я затвориха на 23 точки. Това бе и основният миг, който лиши Полша от първата позиция в класирането.

Все отново международните първенци си осигуриха успеха в мача след 25:17. Най-резултатен в мача бе Бартош Курек с 23 точки.

В четвъртфиналите на Лигата на нациите Полша ще се изправи против селекцията на Иран.