Един спор за предимство на пътя, прераснал в побой -

...
Един спор за предимство на пътя, прераснал в побой -
Коментари Харесай

Напрежение във Факултета след смъртта на таксиметровия шофьор, работи се по две версии за побоя

Един спор за преимущество на пътя, прераснал в побой - приключи с покруса. Починалият е 34-годишен таксиметров водач - негови сътрудници се събраха през нощта на кръстовището на " Орлов мост " и даже заплашиха с митинги.

Близки на таксиметровия водач пък блокираха столичното 3-то районно, където беше арестуван 23-годишен мъж, който се е возил в засечения от таксито автомобил и желаеха да го линчуват. Високото напрежение, което провокира този случай, предизвика среща сред основния прокурор и поданици на квартал " Факултета ", където е живял умрелият Христо Трайков.

" В момента се проучват доказателства, знам че едно лице е арестувано за 72 часа, единственото, което може да подсигурява прокуратура е, че ще съблюдава закона и няма да оневини никой евентуално отговорен и няма да упрекна никой, който е почтен и аз съм тук, тъй като ме поканиха хора от " Факултета " Казах, че има напрежение, за жалост тук не трябваше да е основният прокурор, тук трябваше да са по този начин наречените политици, които създадоха тази вълна от престъпност ", разяснява Иван Гешев.



По думите му се разрушава отношението сред институциите.

" Те не работят дружно, по какъв начин в случай че не работят Министерство на вътрешните работи, прокуратура, съд и ДАНС дружно, ще реализиран резултат? Как като закрият профилираната прокуратура и няма нито една група от 6-7 месеца, очакваш да няма опиати по улицата? ", попита той.

Колата, в която бил 23-годишния юноша и таскиметровия автомобил, ръководен от Христо Трайков се засекли на кръстовището на улиците " Рибен буквар " и " Хъшове " през вчерашния ден към 18:30 часа. Трайков карал таксито по улица " Хъшове ", която е еднопосочна.

" Обратно на посоката на придвижване се движеше, другото момче идваше от другия край с колата и се засякоха. Стана проблем. Момчето, което е арестуваното си измести колата тук на тротоара. Таксиджията отпътува горе и си остави неговата кола. Слезе, другото момче и то слезе и се скараха, че действително са се засекли на пътя, описа Валентин Балевски, очевидец.

Валентин Балевски е очевидец на случая през цялото време до трагичния край. Мъжът даже е оказал първа помощ на таксиметровия водач. Свидетел става и живеещият в близкия блок Максим Иванов.

" Значи виж, с цел да се върне да се разправя, той отби там на наклона и се върна по-късно да се разправя ", сподели той.

" И до момента в който другото момче, което е арестувано, се опитваше да потуши нещата, т.е. той не искаше да се влиза в спор, не искаше да се бият, безусловно нищо, това момче с таксито го удари в тил с пестник ", добавя Валентин Балевски.

И двамата очевидци настояват, че в този миг 23-годишният паднал по очи на земята, наранил си лицето, даже си счупил зъб.

" И стартира да се бърше с едни кърпички, тъй като беше ударен, дори не му отвърна на удара ", споделя Балевски.

Българска национална телевизия: Т.е., 23-годишното момче е понесло първия удар от 34 годишния таксиметров водач, по този начин ли?

Валентин Балевски: Да, безусловно тъкмо по този начин беше.

Тогава приятелката на 23-годишния юноша повикала полиция.

" През това време другото момче отиде до колата и се обади за още хора. Дойде брат му с още две-три други момчета и тогава започнаха да го бият дружно. Тук до неговата, личната му кола ".

Българска национална телевизия: Т.е., 23-годишното момче е бито от таксиметровия водач, неговия брат и още трима, по този начин ли?

Валентин Балевски: Не, единствено той, и неговия брат. Той отнесе доста удари, доста го биха, дори аз се намесих и се пробвах да ги разтърва, тъй като доста го биха.

Според очевидците помиряването било за малко.

" То имаше два багра. Вторият път, когато към този момент отначало се сбиха, се сбиха тъкмо зад задната ризница на колата. Биха доста това момче, което е арестуваното. Удряха го в лицето повторно. И той след това хвана това, умрялото момче, и го смъкна на земята. Разтърваха се, момчето, което умря и брат му, направиха няколко крачки обратно, другото момче седнал съм при колата с приятелката си. Това момче падна на земята, както седеше - по този начин и падна ".

По думите на Балевски по време на второто сборичкване 23-годишният юноша блъснал няколко пъти таксиметровия водач.

" Пое един два юмрука, само че единствено това, безусловно нищо повече. Нито е обичай брутално, нито е ръган, нито с предмети е удрян. Абсолютно нищо ".

Свидетелите описват, че минути откакто боят завършил, на таксиметровия водач внезапно му прилошало и паднал на земята. Тогава Балевски се притекъл на помощ.

" Два пъти го обдишвах, два пъти го връщах. В смисъл потегли да си отпътува, върнахме го. Втори път потегли да си отпътува, повторно го върнах. Третият път към този момент изкрещях, тъй като нямаше по какъв начин да го спася, аз действително, той посиняваше в ръцете ми. Брат му единствено му държеше устата отворена, т.е. езика навън. Не си е гълтал езика, не позволихме това да се случи. Аз му върших сърдечен масаж и го обдишвах ", сподели Валентин Балевски.

Това е обстановката, битов скандал, подбуден отново от едно идиотско безучастие на институциите, разяснява другият очевидец Максим Иванов. Според него казусът с експанзията сред хората към този момент е доста тежък.

" Погледнете политиците, вижте каква е риториката. Какво има повече да приказваме. Хората гледат това от Вас, от медиите. Не споделяме, че вие сте отговорни, вие това го показвате, само че политиците има такова поведение, вижте какво става по предизборни студия, вижте речника какъв е, който се употребява. Идват всевъзможни примати, вкарват ги в политиката и хората това го попиват. Агресията е нвсякъде ", сподели Иванов.

23-годишният юноша, арестуван и упрекнат за смъррта на Христо Трайков, е с голям брой пострадвания по цялото тяло и счупвания в региона на лицето.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР