Един от съперниците на Лудогорец в групата в Лига Европа

...

След Лудогорец Хофенхайм падна и от Фрайбург

Един от противниците на Лудогорец в групата в Лига Европа Хофенхайм позволи първо проваляне в Бундеслигата. Хофенхайм претърпя загуба като посетител на Фрайбург с 2:3.

Така Хофенхайм остава втори с 14 точки на 5 от водача Борусия Дортмунд.

След срещата от 7-ия кръг на Бундеслигата съставът на Фрайбург е 15-и със 7 точки в актива си.

За Фрайбург триумфът над Хофенхайм бе първи в шампионата от началото на сезона.

Гостите от Хофенхайм откриха в 14-ата минута с попадение на Робик Хак, който приключи отлично рискова офанзива за своя отбор.

Само минута по-късно обаче, в 15-ата домакините изравника посредством Флориан Найдерлехнер.

Нови три минути бяха задоволителни на Фрайбург за нов гол. В 18-ата минута Чаглар Союнчу с глава порази вратата на Хофенхайм.

Найдерлехнер вкара още един път топката във вратата на гостите, само че попадението не бе зачетено поради засада.

В последните минути феновете на дуела видяха нови два гола. В 87-ата Паскал Стенцел осъществя за 3:1 за Фрайбург, възползвайки се от смъртоносен пас, а във втората минута на добавеното време Юлиан Шустер си означи автогол, оформяйки крайното 3:2.