Един от най-старите български оркестри ще участва за първи път

...
Един от най-старите български оркестри ще участва за първи път
Коментари Харесай

Берковската духова музика - за първи път на фестивала на Стоте войводи в Сливен

Един от най-старите български оркестри ще взе участие за първи път във Фестивала на стоте войводи в Сливен, който ще се организира на 19 и 20 септември в Градската градина. Берковската духова музика ще показа своята стратегия по време на първата фестивална вечер – 19 септември от 21 часа.

Берковската духова музика е правоприемник на състав, основан през 1902 година. Днес репертоарът на групата включва достоверен и обработен фолклор, маршове, типичен пиеси и др.Има албуми с хора, ръченици и национална музика от всички райони на България, авторски пиеси и обработки на известни типичен и фолклорни мелодии. Чести са участията с известни реализатори от разнообразни жанрове - Нина Николина, Любо Киров, Христо Мутафчиев, Лиляна Галевска, Камен Донев, Йорданка Христова, Йордан Йончев – Гъмзата, Руслан Мъйнов, Ива Давидова, Етиен Леви, Михаил Йончев, Неда Украден, Любиша Самарджич, и други

Берковската духова музика е главен участник в хитовата ария на Лили Иванова " Ветрове ".

" Заповядайте в Сливен на 19 септември – петък, от 21 часа, когато на сцената на Фестивала на стоте войводи в Градската градина, ще излязат музикантите от Берковската духова музика!, призоваваторганизаторите от Община Сливен.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР