Един от най-добрите млади играчи на българския футбол Мартин Минчев

...

Един от големите родни таланти празнува рожден ден

Един от най-хубавите млади играчи на българския футбол Мартин Минчев чества през днешния ден своя 19-ти рожден ден. Рожба на ДЮШ на Черно море, бърз, динамичен състезател с крачка и финт, обичаната позиция на младока е да играе като крило по двата фланга или втори нападател. До този миг има впечатляващите 77 мача и 11 гола за " моряците ". Минчев дебютира за Черно море на 23 април 2017 година при успеха над Локо (Пловдив) с 3:2, заменяйки Иван Коконов в 76-ата минута, което го направи и най-младият състезател в историята на Черно море, дебютирал за Първа Лига.

През 2018 година младият състезател със съдействието на шефа на ДЮШ по това време Емануел Луканов бе поканен на лагер в Торино и даже изигра другарски мач при 17-годишните, отбелязвайки хеттрик, само че до трансфер не се стигна. На 22 март 2019 изигра и първия си мач за националния отбор против Черна Гора под управлението на Петър Хубчев, приключил 1:1. Тогава в 82-ата минута влезе на мястото на Спас Делев, а след няколко минути от обичаната си дясна позиция пропусна да означи победния гол. През миналата година той бе провъзгласен за футболист на Варна. Любимият му състезател е Килиан М'Бапе. Мартин Минчев е в листата на известни скаутски компании, съгласно които има качества да играе в тим от топ шампионатите на Европа.