Един от най-чаканите мачове от първия кръг на Лигата на

...

Битката на титаните: Германия и Испания не се победиха в Лигата на нациите

Един от най-чаканите мачове от първия кръг на Лигата на нациите - сред Германия и Испания, приключи без победител. Пред празните трибуни на стадиона в Щутгарт двата отбора приключиха 1:1.

Срещата предложи футбол от висока класа. Домакините успяваха да наложат напън, до момента в който испанците самоотвержено бранеха вратата си през първата част. За Бундеснтима Керер и Сане пропуснаха най-хубавите благоприятни условия. Гостите пък отвърнаха с опити на Феран Торес и Родриго за разкриване на резултата, само че също несполучливи.

Снимка: Reuters

В 51-ата минута въпреки всичко се стигна до попадение. Тимо Вернер преодоля двама играчи на Испания и зарадва съотборниците си и почитателите пред телевизионните екрани с гол за 1:0.

Това накара испанците да се активизират и да провеждат по-опасни офанзиви. Въпреки настойчивите им опити, по всичко изглеждаше, че немският отбор ще завоюва.

И по този начин се стигна до 6-ата минута на продължението. Торес центрира, топката попадна в Хосе Гая, който не сбърка за 1:1.

В другия мач от групата Украйна победи Швейцария с 2:1 и оглави класирането.
Източник: btvnovinite.bg