Един от най-амбициозните тимове във Втора лига – Етър, победи

...

Етър си тръгна с трите точки от Монтана за старт на Втора лига

Един от най-амбициозните отбори във Втора лига – Етър, победи с минималното 1:0 различен от претендентите за влизане в елита Монтана. Двубоят на стадион „ Огоста “ в северозападния град бе в извънредно положително движение, като разликата сред двата отбора пристигна след попадение на Николай Янков при започване на втората част.

През първата част домакините бяха надалеч по-активни от „ виолетовите “, само че няколко пропуща ги лишиха от попадение. В самия завършек на мача монтанчани можеха да изравнят, само че удар с глава на Цеков се удари в страничната греда.

Пет минути трябваха на домакините, с цел да основат нещо забавно. Центиране от корнер се отклони подло в тялото на Живко Петков, само че стражът на болярите Христо Иванов внимаше и отрази в нов ъглов удар. Още пет минути по-късно Фудил стреля рисково от границата на наказателното поле с левия си крайник, само че трансферира вратата. 60 секунди след този удар, Йорданов опита с глава да означи от точката за осъществяване на дузпа, само че Иванов се намеси.

В 17-ата минута още веднъж Йорданов опитва шанса си, само че Христо Иванов парира ловко. Четири минути след изминаването на половин час игра Тони Иванов излезе самичък против стражът на "виолетовите ", само че не съумя да го преодолее.

Две минути след началото на втората част великотърновци се втурнаха в бърза офанзива, при която Станев от десния фланг прати паралелно подаване към дребното наказателно поле, а там Янков се пребори със противник и откри, макар по-добрата игра на монтанчани през първата част и редицата опити за отбелязване, които имаха.

В последния четвърт час болярите имаха два шанса да удвоят преднината си, само че първо остро центриране на Крум Стоянов отляво изненадващо не откри никой в наказателното поле, а броени минути по-късно влезлият като запаса Борислав Трендафилов не съумя да преодолее Петър Петров в обстановка един на един.

Минута преди края Сандов центрира чудесно отдясно и откри Цеков, само че нападателят на домакините нацели страничния дирек на вратата на гостите. В добавеното време Етър пропусна още един късмет да накаже домакините - Стоянов залъга футболист на Монтана и стреля от десетина метра с по-слабия си десен крайник, само че Петров сподели инстикт и прати кълбото в корнер. Левичарят пропусна още един късмет в добавеното време, като този път подходи егоистично и стреля, вместо да подаде към Кънчев. Стражът Петров обаче още веднъж сподели страховит инстикт.

FT / Монтана - Етър 0:1

0:1 Николай Янков 47`

Монтана: 12 Петър Петров, 4 Мартин Сандов, 3 Иван Михов, 14 Димитър Буров, 5 Даниел Стоянов, 24 Михаил Минков, 13 Йордан Йорданов, 22 Стефан Каменов, 9 Мехди Уамри, 17 Идрисс Фудил, 7 Тони Иванов

Треньор: Антони Здравков

Етър: 1 Христо Иванов, 17 Евгений Илиев, 9 Живко Петков, 7 Кольо Станев, 25 Крум Стоянов, 26 Мариян Иванов, 30 Моран Абдиел, 28 Николай Янков, 18 Радослав Терзиев, 3 Христо Митев, 20 Яни Пехливанов

Треньор: Емануел Луканов