Един от дебютантите в ББЛ А група – Левски София

...

Левски София 2022 с убедителен старт на сезона в ББЛ А група

Един от дебютантите в ББЛ А група – Левски София 2022, записа победа на старта на новия сезон. В първи мач от район Запад тимът надделя различен столичен отбор – Волтрон, с 95:72. Срещата се организира довечера в столичната зала „ Триадица “.

Левски София 2022 поведе с 10:0 на старта на мача и макар че в края на частта равенството за малко бе възобновено, след 10 минути игра той бе напред с 22:13. Тимът изигра извънредно резултатна втора четвърт, в която продължи да усилва задатъка си и на почивката дръпна с 53:32.

След паузата баскетболистите на Константин Касъров доста усъвършенстваха играта си и смъкнаха разликата единствено до 12 точки. Съперникът им обаче отвърна с два следващи коша и преди заключителната четвърт водеше със 72:56. Преднината на Левски София 2022 скочи до 28 точки в оставащото време, като тимът нямаше проблем да я задържи и да завоюва безапелационно.

Волтрон направи 25 неточности против едвам 12 за съперника си, а също така получи 58 точки в подкошието, което бе решаващо.

Румен Янакиев приключи с 20 точки и 8 битки за спечелилите. Асен Попов осъществя 19 точки, с 13 е Мартин Димитров, по 12 имат Кристиян Георгиев и Слав Георгиев.

За Волтрон Васил Костов бе над всички с 20 точки, с 19 е Денислав Иванов, само че със 7 неточности.