Един живот ми стига, за да остана вечна, е цитат

...
Един живот ми стига, за да остана вечна, е цитат
Коментари Харесай

УНИКАЛНО! Стихче на 13-годишната Корнелия Нинова изплува в мрежата

" Един живот ми стига, с цел да остана безконечна ", е откъс от стихотворение, което Корнелия Нинова е писала в ученическите си години и то е оповестено през 1982 година в мизийския вестник " Работнически порив ". 

Със стихотворението се похвали самата лидерка на Българска социалистическа партия във фейсбук профила си през днешния ден. Причината да си спомни за него е обява на уеб страницата на БНР от тази заран, озаглавена " Из поетичните опити на Корнелия Нинова ".

" Живей по този начин, че да останеш безконечен " - прокламира в стихотворението си " Един живот " тогава седмокласничката Корнелия Петрова, в този момент водач на българските социалисти.

" Корнелия е останала в съзнанието ми като един упорит човек, човек, който реализира задачите си, при нея отвод няма. Не мога и няма да стане - при нея нямаше и като ученичка. Тя знаеше какво желае и с всички старания постигаше задачите си ", описа в обявата Петя Тодорова, която познава водача на Българска социалистическа партия от ученическите години.

" Днес БНР ме изненадаха. Върнаха ме 40 години обратно. Откъде откриха това за мен не знам. Честит празник на всички дребни и огромни поети и поетеси ", е написала Нинова в профила си. 
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР