Един италиански турист е бил убит и седем други са

...
Един италиански турист е бил убит и седем други са
Коментари Харесай

Един турист е бил убит и седем други са били ранени при атака с кола в Тел Авив

Един италиански екскурзиант е бил погубен и седем други са били ранени при нахлуване с лек автомобил в Тел Авив . Инцидентът е станал покрай плаж, съобщи „ BBC “. 

Италианският външен министър заяви, че Израел е разпознал убития като италианския жител Алесандро Парини, на 36 години .

Лекар сподели пред израелската телевизия, че ранените са трима английски жители и един различен италианец .

Кадри от мястото на случая демонстрират обърната кола покрай крайбрежна алея и израелски служител на реда, който открива огън .

Местната полиция заяви, че обвиненият нападател е бил убит от чиновници на реда .

Полицията твърди, че това е Юсеф Абу Джабер от Кафр Касим , израелско-арабски град.

Нападението се случи, откакто две британско-израелски сестри бяха убити и майка им бе ранена при пукотевица в окупирания Западен бряг по-рано в петък.

Полицията в Тел Авив заяви, че в 21:25 локално време 45-годишен мъж е карал автомобил „ Кия “ по крайбрежната алея на града, като е блъснал няколко пешеходци , преди да се преобърне на поляната на градината.

Те споделиха, че служител на реда от близката бензиностанция е чул паниката и откакто е изтичал до местопроизшествието, е видял водача на колата „ да се пробва да посегне към нещо, което наподобява на пушка, което е било с него “ и по-късно „ го е обезвредил “ .

От ранените трима са със междинни пострадвания, а четирима са с леки пострадвания .

Италианският министър председател Джорджиа Мелони изрази своята „ дълбока тъга “ от гибелта на Парини и разказа нападението като „ плахо “ . Жертвата е работела като юрист в Рим

Министърът на Обединеното кралство за Близкия изток и Северна Африка лорд Ахмад осъди офанзивите и удостовери, че английски жители са били ранени при случая в Тел Авив.

След нападението израелският министър-председател Бенямин Нетаняху активизира полиция и армейски резервисти като част от напъните за битка с тероризма .

Източник: iskra.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР