Русия удари родилен дом в Одеса
Един човек почина, а минимум 10 души, измежду които и дете, пострадаха при съветско нахлуване против украинския пристанищен град Одеса, заяви началникът на градската военна администрация Сергий Лисак в канала си в приложението " Телеграм ". Персоналът и пациентите от родилния дом, който пострада от офанзивата, са евакуирани, се показва в обявата на Лисак. Украинските управляващи оповестиха за масирана съветска офанзива с дронове. В Приморски регион са регистрирани и вреди на три здания на общообразователни заведения. В Хаджебейски регион е ударена многоетажна постройка, няма потърпевши. На терен работят спешни и комунални служби, а оперативните щабове оказват помощ на жителите. Българите в Одеска област наброяват над 150 000 души и са трети по бройка съгласно последното публично броене в Украйна. В самия град Одеса живеят към 50-60 хиляди българи. Най-голямото плътно българско население е концентрирано в Болградски, Измаилски и Белгород-Днестровски регион.
Източник: mediapool.bg
КОМЕНТАРИ




