Един човек е загинал в силното земетресение в Турция вчера.

...
Един човек е загинал в силното земетресение в Турция вчера.
Коментари Харесай

Един загинал и десетки ранени след силното земетресение в Турция

Един човек е умрял в мощното земетресение в Турция през вчерашния ден. Възрастен мъж е изваден от руините на дома му, само че по-късно умрял в болница.

Рухнали са общо 16 здания, в това число жилищни блокове. Ранени са 29 души, сподели министърът на вътрешните работи, представен от Нова.

Трусът беше с магнитуд 6,1 и епицентър на към 40 километра южно от районния център Балъкесир. Той беше усетен в Истанбул и даже в някои региони на България.

Хиляди хора прекараха нощта навън след труса, добавя Българска национална телевизия. Издирвателно-спасителните действия са били прекъснати през нощта. Тази заран се чака да стартира оглед за определяне на вредите. Изпратени са подкрепления от прилежащите окръзи. Предупреждават се жителите да не влизат в развалените здания.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР