Един загинал и седем тежко ранени при експлозия в химически комплекс в Унгария
Един човек е умрял в петък при детонация в най-големия химически комплекс в Унгария, заяви министър председателят Петер Мадяр в обществените мрежи.
Инцидентът е станал в рисковото оборудване Olefin-1 на MOL Group в северния маджарски град Тисауйварош. По думите на Мадяр гърмежът е избухнал по време на рестартиране на инсталацията след осъществена поддръжка.
„ По първична информация един човек е умрял, а седем души са получили тежки изгаряния “, съобщи той.
Премиерът добави, че пожарогасителните действия не престават. По думите му все още не са открити концентрации на рискови субстанции над допустимите правила.
--> Напишете коментарИме:* -->
--> Изпрати iframe,.fb-comments,.fb-comments span { width: 100%!important; }
Виж още 13:44 22.05.2026 141 Огромен пожар е избухнал край София, сигнализират жители. Стихията е пламнала 13:15 22.05.2026 193 Три девойки от Труд получиха стипендии за висше обучение по стратегия на 12:55 22.05.2026 1797 Тежка злополука затруднява придвижването на Автомагистрала „ Тракия “, научи 11:42 22.05.2026 353 Депутатите още веднъж сътвориха Комисия за противопоставяне на корупцията. Избяга... 11:11 22.05.2026 481 18-годишна шофьорка блъсна 13-годишно момче в Бургаско, оповестиха от полицията. 10:59 22.05.2026 609 Шофьор на пътнически рейс, който е трябвало да транспорти деца до Русе е заловен 13:44 22.05.2026 0 141 13:36 22.05.2026 0 97 13:25 22.05.2026 0 491 13:24 22.05.2026 0 385 13:15 22.05.2026 0 193 АнкетаСофияБургасВарнаПловдив
--> Най-четениНай-коментирани 12:42 18.05.2026 0 96900 20:38 19.05.2026 0 48737 11:47 19.05.2026 0 43447 16:00 19.05.2026 2 36474 11:39 19.05.2026 0 36016 13:41 18.05.2026 2 11970
КОМЕНТАРИ




