Един човек е загинал, а шестима са ранени при тежка

...
Един човек е загинал, а шестима са ранени при тежка
Коментари Харесай

Един загинал и шестима ранени при тежка катастрофа край София. Транспортният министър разпореди проверка

Един човек е умрял, а шестима са ранени при тежка злополука сред рейс и камион на автомагистрала " Хемус " в региона на входа на София тази нощ. Сред потърпевшите има и дете, а част от ранените са настанени в столични лечебни заведения.

Тежкият пътен случай е станал към 1.08 ч. през нощта, оповестяват от Спешна помощ, представени от Българска национална телевизия. На място са изпратени осем коли за спешна помощ, които са транспортирали потърпевшите към разнообразни лечебни заведения в София. По първична информация починалият е мъж на към 70 години. Сред потърпевшите има и майка с малко дете, като всички са приети в болница.

По информация на БНР първичните данни демонстрират, че и двамата водачи са правоспособни и имат годни карти за подготовка. Превозните средства са минали наложителните механически прегледи, а превозвачите разполагат с годни лицензи.

Все още няма дефинитивна изясненост по какъв начин тъкмо се е стигнало до конфликта сред рейса и товарния автомобил. Министърът на превоза и известията Георги Пеев разпореди незабавна инспекция на събитията към тежката злополука.

На мястото незабавно са изпратени екипи на Изпълнителна организация " Автомобилна администрация ". Очаква се по-късно през днешния ден Министерство на вътрешните работи да даде повече детайлности за аргументите за злополуката.

Към момента придвижването на автомагистрала Хемус при входа на София е възобновено. Преминаването е обикновено и в двете платна в региона на случая.

Във връзка с тежкия пътен случай кметът на София Васил Терзиев изрече съболезнования на починалите.

" В съгласуваност със Спешна помощ, полицията и службите за пожарна сигурност беше оказано подпомагане за обезопасяване на региона, организация на придвижването и подкрепяне на дейностите на терен, в това число за бързото и безвредно извеждане на потърпевшите от рейса.

Благодаря на всички екипи, които работиха през нощта в тежка обстановка и напрегнат.

Подобни произшествия припомнят какъв брой значими са дисциплината на пътя, вниманието и отговорността на всеки един от нас. В момента най-важното е институциите да си свършат работата умерено и професионално, а потърпевшите да получат нужната грижа ", написа в позицията на кмета по отношение на тежкия случай.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР