Автобус се вряза в тир на входа на София! Един човек е загинал, петима са пострадали
Един човек е умрял, а петима са потърпевши при тежка злополука на входа на София.
Ранените са настанени в разнообразни лечебни заведения, като един от тях е в тежко положение.
Катастрофата е станала тази заран на автомагистрала " Хемус " на входа на София след село Яна. Според изявления в обществените мрежи рейс се е врязал в тир, като в случая е взел участие още един товарен автомобил.
На място са пристигнали коли за спешна помощ и полиция. Магистралата е блокирана за придвижване.
Починал е 73-годишен пасажер.
Пътниците в рейса били изведени, а петима са настанени в лечебни заведения. 69-годишна жена е тежко потърпевша и е настанена в реанимация.
Двамата водачи - на товарния автомобил и на рейса са арестувани. Шофьорът на рейса е с комоцио.
Сигналът за злополуката е подаден в 1:12 ч. на телефон 112, оповестиха от Столична дирекция на вътрешните работи за NOVA.




