Един човек е загинал, а друг е с изгаряния при

...
Един човек е загинал, а друг е с изгаряния при
Коментари Харесай

Загинал и ранен при пламъци в завод „Арсенал“


Един човек е умрял, а различен е с изгаряния при случай във военния цех " Арсенал " в Казанлък. Това е станало при възопламеняване. Инцидентът се е случил в цех №3, съобщи БГНЕС. Към мястото на случая са ориентирани пожарни, коли за спешна помощ и полиция.

По информация на " Дарик " в завода се е разразил пожар, който към този момент е сподавен. Няма други потърпевши при случая хора.

Все още не са ясни аргументите за възникването на пожара. При експлоадирането му останалите служащи са били изведени навреме от постройката.

Сигналът за пожара е бил подаден към 10:20 ч., оповестява Нова телевизия. Пламъците са нанесли и материални вреди.

Раненият чиновник на завода е в тежко положение. Той се реанимира в болничното заведение в Казанлък. Очаква се по-късно да бъде превозен до Клиниката по изгаряния на болничното заведение в Пловдив.

В Народното събрание вътрешният министър Валентин Радев изясни, че двамата чиновници въобще не е трябвало да бъдат на мястото на пожара. " В това помещение има една бъркалка. С нея се работи отдалечено. Управлението й е изнесено извън – има си табло с бутони. Защо двамата служащи са били вътре занапред ще излиза наяве. Но те са нарушили техническата дисциплина”, изясни Радев. И добави, че се е запалила сместа във въпросната бъркалка, само че не е имало гърмеж, нито пожар.

Загиналият е 26-годишен мъж, а раненият е на 46 година и е с тежки изгаряния, отбелязва бТВ. Министърът на стопанската система Емил Караниколов разяснява, че става дума за индустриална повреда. Той добави, че сдружението е 100% частна благосъстоятелност. Причините за случая на този стадий не престават да не са ясни.

По информация на Българска национална телевизия случаят е станал в завод №130 на цех №3 в " Арсенал ", където се работи с барут. " Завод е, доста е рисково. Работи се с барут. Постоянно палежи. Опасно е. Само едното момче познавам - починалия. Работи с барут, бърка го и го карат при нас ", споделя пред националната телевизия служащ в предприятието.

Засега няма публично изказване на завода. В момента тече следствие. На място са екипи на инспекцията по труда, пожарната и полицията, както и окръжният прокурор на Стара Загора.
Източник: inews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР