Един човек е пострадал при експлозия днес в канал за

...
Един човек е пострадал при експлозия днес в канал за
Коментари Харесай

Експлозия разтърси рафинерия на Лукойл в Румъния

Един човек е потърпевш при детонация през днешния ден в канал за ревизия на тръби в рафинерия на „ Лукойл “ в румънския град Плоещ (окръг Прахова), заяви организация Аджерпрес. Окръжният инспекторат на полицията е почнал наказателно следствие по случая за неспазване на законовите разпореждания за здраве и сигурност на работното място, съобщи Българска телеграфна агенция.

Според първичното следствие 58-годишен мъж, чиновник на компанията, е бил ударен от бетонния похлупак на шахта, до момента в който правил ремонтни работи. Капакът е бил отвеян от детонация, породена от струпване на газ, генериран от боклуци, проникнали в шахтата.

Мъжът е бил откаран в болница за здравно лекуване и е бил в схващане, когато е бил признат от медицинския екип. Той е получил пострадвания по главата и лицето, както и пострадване на левия крайник, оповестяват от Окръжния инспекторат на полицията.

Рафинерията „ Петротел Лукойл Плоещ “ е изцяло затворена за 45 дни за главен ремонт, като работата е съсредоточена върху софтуерните съоръжения и спомагателните уреди. Според изказване на рафинерията, плануваният ремонт се прави в интервала от 17 октомври до 30 ноември, напомня Аджерпрес.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР