е последният участник в осминафиналите на , след като току-що

...

Голеада реши последния участник в 1/8-финалите на Шампионска лига

е последният участник в осминафиналите на , откакто преди малко победи в последния мач от групите на най-силния европейски клубен шампионат. Двубоят трябваше да се изиграе през вчерашния ден, само че бе отсрочен поради плевел снеговалеж в Бергамо.
В днешния конфликт испанците поведоха много решително, като до 51-ата минута резултатът беше 3:0 в тяхна изгода. Резултатът бе открит от Арнаут Данджума още в третата минута, а в 42-ата Етиен Капу повиши на 2:0. Данджума се разписа за повторно в 51`. Италианците се върнаха в мача в 71-ата минута, когато Малиновский понижи до 1:3, а 9 минути по-късно Дуван Сапата приближи своя отбор до равенството.
Мачът получи 5 минути продължение, само че те не стигнаха за шесто попадение в Бергамо. Така " жълтата подводница " приключва с 10 точки в групата и продължава присъединяване си в шампионата. Аталанта ще играе през пролетта в Лига Европа, като остана с 6 точки след тази фаза. Междувременно,
Източник: sportlive.bg