ДЮШ на Ботев до 16 годишна възраст продължават за Купата

...

Ботев Пд продължава за Купата на БФС до 16 години

ДЮШ на Ботев до 16 годишна възраст не престават за Купата на БФС до 16 годишна възраст след 1:1 в Благоевград.

Срещата стартира след ранен гол на „ орлите “. 5 минути по-късно обаче, „ Ботевистите “ изравниха след гол на Михаел Гасчук. До края на срещата не се случи нищо значимо, а „ Канарчетата “ не престават в конкуренцията с общ резултат 5:1, откакто миналата седмица се постановиха с безапелационното 4:0 в Пловдив.

В утрешния ден ще бъде теглен жребият за четвърт-финалната фаза. Първата среща ще бъде на 16 ноември, а реванша на 27.

В друга среща играна в Разград, „ жълто-черните “ до 14 годишна възраст отстъпиха с 2:0 на Лудогорец и с общ резултат 2:1, отпадат от Купата на БФС.

Лудогорец стартира срещата, отбелязвайки след гол от директен свободен удар. През втората част Ботев пое иницативата. Играч на „ канарчетата “ излезе самичък против вратаря на Лудогорец, сполучливо го трансферира, само че бранител на Лудогорец почисти с ръка. Последва дузпа за Ботев,  която бе пропусната от „ канарчетата “. 15 минути преди края на срещата, Лудогорец означи второ попадение. С общ резултат от 2:1 разградчани не престават напред за Купата на БФС.
Източник: novinata.bg