ДЮСЕЛДОРФ, Германия (AP) — Четиридесет мача без загуба, а исторически

...

40 мача без загуба, 3 трофея в игра. Леверкузен е в края на своя сезон

ДЮСЕЛДОРФ, Германия (AP) — Четиридесет мача без загуба, а исторически требъл към момента е в действие. Байер Леверкузен и Шаби Алонсо имат незабравим сезон.

След като треньорът на Байерн Мюнхен Томас Тухел позволи в борбата за купата в Бундеслигата предходната седмица, Леверкузен е с 13 точки преднина със седем оставащи мача и може да направи още една стъпка към първия си мач трофей в лигата в събота против Унион Берлин. Има даже вероятност да бъде първият клуб, който в миналото е имал непобеден сезон в Бундеслигата.

Победата с 4-0 против Фортуна Дюселдорф в сряда на полуфиналите за Купата на Германия остави Леверкузен на 90 минути от нов трофей през идващия месец край. Отборът на Алонсо също се изправя против Уест Хем на четвъртфиналите на Лига Европа идната седмица.

Ето взор към някои от основните достижения в непобедения сезон на Леверкузен до момента:

ИГРА 2: БАЙЕР ЛЕВЕРКУЗЕН 3-2 ЛАЙПЦИГ

Сезонът- откриването беше безгрижна игра с 8-0 против четвъртодивизион...