Анализатор: Двуличието на Фицо расте и чупи стари рекорди!
Двуличието на Фицо пораства и чупи всички остарели върхове. Това написа в собствен коментар за прекъсването на преноса на съветски природен газ през Украйна анализаторът. Ето за какво неговото мнение за Фицо е такова:
„ Двуличието на Фицо пораства и чупи всички остарели върхове. Докато заявяваше, че Словакия ще замръзне и Европа ще загуби 120 милиарда евро поради прекъсването на украинския пренос, и заплашваше да спре доставките на електрическа енергия за раздрана от войната Украйна, чиято енергийна инфраструктура бе разрушена от Путин (когото Фицо неотдавна посети), се оказа, че неговата компания SPP в действителност си е осигурила газовите доставки даже при прекъсване на преноса.
Когато стана ясно, че не може да попречи на износа на сила от Европейски Съюз към Украйна, тъй като границата с Украйна не е негова, на Словакия, а на Европейски Съюз.
Затова Фицо насочи отмъщението си към унищожаване на всякаква поддръжка за украинските бежанци в Словакия. И това макар обстоятелството, че те играят значима роля за словашката стопанска система и способстват със обилни налози, които пълнят бюджета – бюджета, който Фицо с подготвеност разходва. “
Мораториум върху цените на тока? Ще се облагодетелства ли Пеевски?!




