Двукратната шампионка и защитаваща титлата си Ига Швьонтек отпадна на

...

Елена Рибакина спря победната серия на Ига Швьонтек в Щутгарт

Двукратната шампионка и защитаваща купата си Ига Швьонтек отпадна на полуфиналите на шампионата по тенис на клей в Щутгарт от сериите WTA 500 с награден фонд 922 573 $ за трета поредна година.

Водачката в схемата загуби от казахстанката Елена Рибакина с 3:6, 6;4, 3:6 за 2:49 часа.

Рибакина, номер 4 в международната класация, наниза 10 аса и избави 11 от 13 точки за пробив, с цел да завоюва първия полуфинал на шампионата.

" Както постоянно беше доста сложен мач и аз се борех за всяка топка, беше оспорван дуел. Много се веселя, че съумях да печеля и демонстрирах добра игра ", сподели победителката.

Това е четвърта победа за Рибакина в шест срещи против Швьонтек. Полякинята не съумя да стане първата трикратна шампионка в Щутгарт след Мария Шарапова от 2012-2014 година.

Рибакина ще спори за купата против украинката Марта Костюк, която отстрани шампионката от " Уимбълдън " Маркета Вондроушова със 7:6(2), 6:2 за 95 минути.

Костюк поведе с 5:1 в първия сет, само че съперничката ѝ изравни и трябваше да вземе тайбрека, с цел да завоюва частта. Във втория сет украинката още веднъж поведе с 5:1, само че този път беше безапелационна и след 6:2 затвори мача.

Рибакина ще играе на петия си край за годината, откакто завоюва в Бризбейн и Абу Даби и загуби в Маями и Катар.

Костюк, която загуби от Швьонтек на полуфинала в Индиън Уелс, доближи до разногласието за трофея в Сан Диего през март.

Победителката от неделния край ще получи автомобил Порше, дружно с паричната награда, само че за Рибакина това може да бъде проблем.

" Все още нямам шофьорска брошура, тъй че това ще бъде идната ми цел ", пошегува се тя, откакто победи Швьонтек.