Двубоят започна равностойно и продължи така до 20-ата минута. След

...

Националите по хандбал до 18 години победиха Стяуа в контрола

Двубоят стартира равностойно и продължи по този начин до 20-ата минута. След това съставът на Йордан Димитров наниза три следващи попадения, които му осигуриха задатък от 9:6 на почивката. Разликата от три гола се резервира доникъде на второто полувреме. В последния четвърт час българският тим още веднъж взе самодейността и си обезпечи експресивен триумф с 23:15.

Пет гола за успеха наниза Самуил Стоянов, с 4 се регистрира Иван Петков. По три попадения означиха състезаващият се в Германия Иво Петков, Маниел Димитров и Валентин Василев.

Срещата беше ръководена от топ реферите ни Георги Дойчинов и Юлиан Горецов.

Днес двата тима ще създадат още една инспекция в „ Арена Бяла “. Двубоите със „ Стяуа “ са част от подготвителния лагер на младите „ лъвчета “. След мачовете в Бяла, националите ни ще отпътуват за София, където ще упражняват до 2 юли.

Съставът ни се приготвя за присъединяване в Европейски шампионат за тази възраст, който ще се организира от 7-ми до 13-ти август в Тел Авив, Израел.

България U18: Любен Иванов, Мартин Борисов, Никола Делчев, Михаил Стоянов, Благовест Панков-2, Иво Петков-3, Маниел Димитров-3, Самуил Стоянов-5, Валентин Николов, Стелян Димов, Митко Давидков-1, Георги Аврамов, Станислав Василев, Деян Милчев, Иван Петков-4, Павел Георгиев, Валентин Василев-3, Християн Йорданов-2.
Старши треньор: Йордан Димитров
Помощник треньор: Иван Радев
Консултант: Емил Аврамов