Двубоят между Лудогорец и Арда от 11-ия кръг на Първа

...

Лудогорец не успя да пречупи Арда, но се върна на върха

Двубоят сред Лудогорец и Арда от 11-ия кръг на Първа лига приключи при тъждество 1:1. Матиас Тисера откри резултата след 18 секунди игра, а Георги Терзиев си означи автогол.

Срещата на стадион " Хювефарма Арена " в Разград стартира стремително за домакините. Висока преса на " зелените " им оказа помощ да откраднат топката пред противниковото наказателно поле. Матиас Тисера преодоля няколко противникови играчи и изпрати топката във вратата.

След 26 минути игра Георги Терзиев си означи автогол. Бранителят несполучливо се опита да почисти с глава центриране отляво на Александър Георгиев.

След паузата осъществяване на корнер на Кирил Десподов срещна близката греда. Георги Терзиев пък се опита да се реваншира за автогола, само че негов изстрел с глава бе изчистен от голлинията от капитана Иван Коконов.

В 77-ата минута попадение на разградчани бе анулирано поради засада. След безредие в наказателното поле Нонато стреля от непосредствена непосредственост, само че попадението не бе зачетено. Минути по-късно втори гол на първенците бе анулиран заради същата причина. Този път в засада бе Игор Тиаго.

Лудогорец заема лидерската позиция в класирането с актив от 23 точки. Арда се намира на 9-ото място в подреждането със 17 пункта.